вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane płoty drewniane ekspresowo się niszczą oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od odpowiedniego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy wynik końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий